Logo Logo
Všetko čo potrebujete vedieť o pennyboardech
  • 09.11.2020
  • pennyboard,skateboard,longboard,

Praktický dopravný prostriedok a druh skateboarde, ktorý zaručuje rýchly presun a zábavnú jazdu. Ako však pennyboard vyzerá, z čoho sa vyrába a ako si pennyboard vybrať? To a veľa ďalších rád a tipov u nás nájdete v tomto článku.

Čo je to pennyboard?

Pennyboard je malým, kompaktným a praktickým dopravným prostriedkom, a druhom skateboarde, ktorý si môžete vziať takmer kamkoľvek so sebou. Vlezie do väčšiny kufrov či batohov a vďaka svojim malým a príručným rozmerom pri nosení nijako neprekáža. Aj napriek jeho malé rozmery s ním môžete bez problémov ísť po dlhších trasách a sú tak alternatívou k longboardum či bicyklom.

Skateboardy boli vždy veľmi obľúbené, ale ich trendy sa časom stále menia a vyvíjajú. Vďaka tomu sú momentálne pennyboardy medzi skateboardy hnacou silou a jasným číslom 1. Či už na cestu do práce, školy, obchodu alebo normálne jazdenie. Vďaka svojim malým a praktickým rozmerom je bez problémov môžete vziať do autobusu, električky či vlaku.

Penny board sa skladá z rôznych častí, napríklad z dosky vyrábané z vysoko kvalitných plastov, predným a zadným podvozkom s osou, kolieskami, ložiskami a ďalších komponentov. Môžete zakúpiť už zostavený pennyboard, alebo jednotlivé diely a poskladať si pennyboard podľa svojho.

Vďaka použitým materiálom sú pennyboardy ľahké, ale pritom relatívne odolné. Pennyboardy nájdete vo veľkostiach 22 a 27 palcov, rôznych dizajnoch a farebných kombináciách.

Prečo kúpiť pennyboard?

Než si kúpite pennyboard, tak by ste mali premyslieť, ktorá veľkosť pennyboardu je pre vás tá pravá. Originálne pennyboard má veľkosť 22 palcov a hodí sa pre začiatočníkov a mladšie generácie. Rýchlo vás dostane z A do B a vďaka malej veľkosti ho jednoducho všade schováte či uskladníte. 27-palcový pennyboard je ideálny pre učenie nových trikov, pretože ponúka o niečo väčšiu stabilitu.

 Či už zvolíte pennyboard o veľkosti 22 alebo 27 palcov, tak jeho výhody sú jasné. Rýchly presun, praktická a veľmi skladná veľkosť.

Správny výber

Chcete kúpiť pennyboard? Na čo pri výbere myslieť? Ktorý pennyboard je ten pravý pre mňa či moje dieťa?

Výhody a nevýhody pennyboardu

  • Malý a praktický
  • Jednoduché skladovanie a preprava
  • Rýchlejšie a tichšie ako longboard
  • Stabilný a ľahko ovládateľný
  • Určené pre začiatočníkov
  • Málo miesta na doske
  • Lacné pennyboardy sú často osadené nekvalitnými materiálmi

Sú pennyboardy vhodné pre začiatočníkov?

Chvíľu to bude trvať, než si zvyknete na správne ovládanie a ako budete pri jazde vyzerať cool a prirodzene. Aj tu však platí, že cvik robí majstra a pennyboardy sú rozhodne ideálnou voľbou pri vstupe do sveta skateboardingu. Ak ste na pennyboardu predtým nikdy nestáli, tak si nájdite ten čas a pomaly skúšajte na ňom držať rovnováhu, prenášať hmotnosť a jazdu vpred. Ako sme písali, cvik robí majstra.

PONUKA PENNYBOARDOV

Na čo pri výbere myslieť?

Síce to znie ako klišé, ale pri výbere odporúčame nekupovať zrovna tie najlacnejšie pennyboardy. Pri lacných pennyboardov sa často šetrí na kvalite a moc zábavy si s takým pennyboardem neužijete. Ako sme už písali aj veľkosť rozhoduje. Kúpiť menšie pennyboard pre jazdenie, alebo väčšie a skúšať aj nejaké triky?

 

Dúfame, že sme vám v tomto článku pomohli s výberom správneho pennyboardu pre vás alebo vašich blízkych. Pevne veríme, že si s nimi užijete veľa zábavy!